gecmisolsunturkiye.jpg (82 KB)

Ünlülerin Güneş Gözlüğü Tercihleri

14 Mart 2023
Ünlülerin Güneş Gözlüğü Tercihleri

Kadın Ünlülerin Tercih Ettiği Güneş Gözlükleri

Güneş gözlükleri, güneşin güçlü ışınlarının direkt olarak gözle temasını engellenmesi için tasarlanmıştır. Bu tasarımlarda gözlük camları ilk olarak siyah renkte tercih edilmiştir. Bunun için koyu lenslerden oluşan ve güçlü ışınların göze ulaşmasını engelleyen renkli cam seçimleri yapılmıştır. Güneş gözlükleri genellile mankenler ya da oyuncular tarafından sıkça tercih edilmektedir. Bu durumun nedeni ise sahne ve film ışıklarının doğal ışıktan daha güçlü olmasından dolayı gözü almaktadır. Çıplak gözü rahatsız ettiği için ünlü oyuncular tarafından sıkça tercih edilmektedir.  Dizi, film ya da podyumlarda hayran olduğumuz ünlü isimlerin tercih ettiği güneş gözlüklerini merak etmeyenimiz yoktur. Kadınlar için önemli bir aksesuar türü olan güneş gözlüğü olmazsa olmazlardandır. Olmuşken de bilindik kişilerin tercih ettiğini kullanmak en faydalısı olabilir. Ünlü kadın oyunculardan Hande ERÇEL Sunglasses Marai’yı tercih ederken ünlü oyuncu Aslı ENVER ve şarkıcı Burcu Güneş’in tercihi Tom Ford’dan yanadır. Buse TERİM ise yaz kış vazgeçilmez modelleri bulunan Rayban markasını tercih etmektedir. Fiziği ile adından sıkça söz ettiren Eda TAŞPINAR ve oyuncu Hazal ERGÜÇLÜ ise kadın güneş gözlüğü markalarından yaza damgasını vuran Memo Sunglasses markasını tercih etmektedir. Yabancı oyunculardan en bilindik isim olan Angelina Jolie ise Dolce&Gabbana markasının kadın güneş gözlüğü tasarımlarını tercih etmektedir. Kadınların şıklığının bir parçası olan güneş gözlükleri bir aksesuar olmaktan çok göz sağlığını koruyucu etkisinin bulunması önemli etkendir. Her ne kadar bu konu önemli de olsa kadınların aksesuar olarak kullanımı dolayısıyla renk renk ve modellerde tasarımları bulunmaktadır. Erkek güneş gözlük modellerinden farkla modellerde taş kullanımı daha fazladır. Bu özellikte kadın güneş gözlük modellerinin sayısını erkeklerin güneş gözlük sayısına oranla artmasını sağlamıştır. Bunun yanında farklı markaların unisex modelleri de bulunmaktadır. Doğada yürüyüş yaparken, sahilde ya da plajda güneşlenirken, şehirde dolanırken sizlere eşlik edecek güneş gözlüklerinin taşınımı kolay ve hafif olması özelliği ile her an yanınızda bulunabilir. Yalnız taşınımı sırasında dikkat gerektirecek bir husus güneş gözlüklerinin kabında saklanmasıdır. Aksi takdirde koyduğunuz her alan ya da bölme baskı yapıp kırabilir ya da camlarınızın çizilmesine neden olabilir. 

 

Erkek Ünlülerin Tercih Ettiği Güneş Gözlükleri

 

1950’lerden beri güneş gözlüğü kullanımı artmış ve bir popülerlik kazanmıştır. Bir moda aracı olan güneş gözlükleri özellikle de sahillerde tercih edilmeye başlanmıştır. Moda tasarımlarında tamamlayıcı nokta sayılan güneş gözlüklerinin tanıtımları ünlü isimler tarafından yapılmaktadır. Kısa sürede hayran kitlesine ulaşmayı başaran ünlü isimler sayesinde herkes çeşitli markaların birbirinden güzel tasarımları ile tanışma fırsatı bulmuştur. Dizi ve filmlerde yaratılan karakterler gibi olmak isteyenler için belirleyici etmenlerden biri de güneş gözlüğü olmuştur. Ünlü isimlerden yakışıklı oyuncu Çağatay ULUSOY Rayban erkek güneş gözlüğü stillerini tercih ederken bir diğer isim olan şarkıcı Keremcem şık ve havalı tasarımlara sahip Tom Ford erkek güneş gözlüğü modellerini tercih etmektedir. Hem oyuncu hem manken olan erkek ünlülerden Kıvanç TATLITUĞ tercihini Persol erkek güneş gözlüğü modellerinden yana kullanırken kendisi gibi hem oyuncu hem manken olan Tolgahan SAYIŞMAN ise tercihini Italia Independent Eyewear markasından yana kullanmıştır. Sinema ve dizi oyuncusu Buğra GÜLSOY ise Tom Ford markasının erkek güneş gözlüğü tasarımlarını tercih etmektedir. Güneş gözlüğü her ne kadar bir aksesuar olarak kullanılıp şıklığı tamamlayan bir parça olarak görülse de önemi oldukça fazladır. Yaz kış güneşin ultraviyole ışınlarından korumasının yanında görme kalitemizin artmasına da yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda rüzgarlı hava koşullarında gözümüze toz, çöp ya da yabancı maddelerin kaçmasını da önlemektedir. Bu denli önemli olan güneş gözlüğünün taşınımı kolay olması özelliği ile mutlaka yanınızdan ayırmamanız gereken parçalardan biri olmalıdır. Yüzünüze en uygun modeli seçmeniz konusunda küçük gözlük almamaya dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde gözlük yüzünüze küçük gelirse güneşin zararlı ışınları gözünüze gelebilir ve göz çevresinde güneş lekeleri, sarkmalar ya da kırışıklıklar oluşabilir.   

 

Çocuk Ünlülerin Tercih Ettiği Güneş Gözlükleri


Çocuk güneş gözlüklerinin çocuklar için kırılmaz olması ve büyüklere göre daha hassas olan gözlerini güçlü ultraviyole ışınlarından koruyan çocuk güneş gözlükleri oldukça önemlidir. Esneklik kazandırılan çocuk güneş gözlüklerinin herhangi bir darbeye karşı geri eski haline dönmesi çocukların oyun oynarken dikkat etmemesi durumunda kötü sonuçlara karşı alınan bir önlemdir. Polarize lensler kullanılarak güneşin yansıdığı noktaları minimum düzeye indirgeyerek çocuklar için net bir görüş sağlanması amaçlanmıştır. Farklı olmayı seven her çocuk için göz sağlığına dikkat edilerek tasarlanan güneş gözlükleri aynı zamanda cinsiyete göre de farklılık göstermektedir. Erkek çocuk güneş gözlük modelleri ve renkleri olarak daha çok mavi, yeşil ve kırmızı tonları tercih edilirken kız çocuk güneş gözlükleri modellerinde pembe ağırlıklı olarak sarı, turuncu ve mor tonları tercih edilmektedir. Özellikle yaz aylarında ki güçlü güneş ışınlarından korunmak adına çocuklarınız için güneş gözlüğü kullanımı oldukça önemli bir konudur. Çocuk oyunculardan ünlü isimler arasında yer alan Ata Berk MUTLU, Alihan TÜRKDEMİR, Beren GÖKYILDIZ, Berat Efe Parlar ve Emir Berke Zincidi çocuk güneş gözlüğü olarak Inesta Kıds, Rayban, Polaroid Kids ve Solaris Kids markalarının birbirinden renkli tasarımlarını tercih etmektedirler. Parkta, şehirde, denizde, doğada ya da dağda çocuklarınızın hassas gözlerini koruyacak güneş gözlükleri taşınımının kolay olması özelliği ile her an yanınızda olup çocuğunuzu bu zararlı ışınlardan koruyabilir. Yüksek kaliteye önem verilerek tasarlanan çok şık ve birbirinden renkli modelleri çocuğunuz yaşına uygun olarak seçmelisiniz. Son dönemlerde sevimli miniklerin dikkatini çekmesi ve taktıklarında havalı olmaları için aynalı çocuk güneş gözlük tasarımları tercih edilmektedir.

Paylaş :
Blog Yazılarımız

Güneşin güçlü ışınlarının direkt olarak gözle temasını engellenmesi için tasarlanan ve ünlüler tarafından kullanılan modeller bu yazımızda!

Kadınlar Günü'ne özel hediye fikri arıyor iseniz bu yazımız tam size göre!

Polikarbonat gözlük camları hakkında merak ettiğikleriniz ve daha fazlası için bu yazmız size göre!

Sevgililer gününde erkeklere hediye alma konusunda seçim yapamıyorsanız bu yazımız size göre!

Sevgililer gününde kadınlara hediye alma konusunda seçim yapamıyorsanız bu yazımız size göre!

Ten renginize göre gözlük seçimi yapmak istiyor ve zorlanıyorsanız bu yazımız size göre!

Burçlara göre gözlük seçiminizi gerçekleştirerek stilinizi yansıtmak isterseniz bu yazımız size göre!

Sahte gözlüklerinin göz sağlığına olumsuz etkileri neler merak ediyorsanız bu yazımız size göre!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.