x
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Optik Gözlükler

Toplam 640 ürün bulunmaktadır.

Optik Gözlükler

 

Moda dünyasıyla uyumlu olabilecek şekilde tasarlanan numaralı gözlük modelleri için sizler de Özkan Optik’i tercih edebilirsiniz. Birbirinden özel dizaynıyla dikkatleri üzerine çeken numaralı gözlük çeşitleri günün her anında kullanabileceğiniz rahat ve şık yapıya sahiptir. Stilinize uyum sağlayabilecek dereceli gözlük çerçeveleri ile göz sağlığınızı desteklerken aynı zamanda tarzınızı da vurgulayabilirsiniz.

 

Optik Gözlük Nedir?

 

Optik numaralı gözlük modelleri daha rahat görebilmenize destek sağlayan ve göz rahatsızlıkları ile görme bozukluklarına karşı kullanılan bir tür gözlük modelidir. Gözde olan hasarın hissedilmemesi ve yaşam kalitesinin artması için avantaj sunabilecek optik gözlük çerçeve modelleri vardır.

 

Görme problemleri söz konusu olduğu zaman ortaya çıkan optik gözlükler kullanılmaya başlandığında konforu ve sağlığı sizlere getirir. Daha iyi görebilmenize yardımcı olan optik gözlükler görme problemlerinin tedavilerinde aktif bir şekilde kullanılır. Farklı kullanım amaçları ve modelleri bulunan optik gözlükler içerisinde birbirinden farklı markalara ait çeşitler bulabilirsiniz. Kadın optik gözlükleri ve erkek optik gözlükleri için Özkan Optik’i tercih edebilirsiniz.

 

Optik Gözlük Seçimi Nasıl Yapılır?

 

Numaralı gözlük markaları tarafından sizlere sunulan ürünleri seçerken öncelikle yüz tipinizi tanımanız ve buna göre hareket etmeniz önemlidir. Gözlüğün modelini ve çerçeve kısmını belirleyebilmek için yüz tipini göz önünde bulundurabilirsiniz. Örneğin, yüz şekliniz dikdörtgene benziyorsa gözlüğünüzü dikdörtgen formda seçmeniz hatalı olabilir. Bu durum yüzünüzün daha geniş gözükmesine sebep olabilir.

 

Yeni bir optik gözlük modeli seçerken üretim materyallerinin en kaliteli olduğundan emin olunmalıdır. Camların istenen özelliklere sahip olması ve işlevsel olabilecek şekilde tasarlanması önemlidir. Alacağınız gözlüğün yapısal olarak alışabileceğiniz rahat kullanım imkanı sunabilecek olmasına dikkat etmelisiniz. Sürekli kullanılacak olan gözlüklerin ağır yapıya sahip olmaması ve yüzünüzde ekstra ağırlığa yol açmaması da atlanmaması gereken detaylar arasında yer alır. Dilerseniz unisex optik gözlükleri deneyebilirsiniz.

 

Dereceli Gözlük Çerçevesi Modelleri Nelerdir?

 

Optik çerçeve modelleri arasında kare, yuvarlak, retro, kedi gözü ve dikdörtgen gibi seçenekler yer alır. Aynı zamanda çerçeve şekilleriyle beraber üretim materyalleri de birbirinden farklıdır. Özkan Optik güvencesi ile sahip olabileceğiniz görme gözlük modelleri çerçevelerinde geometrik olan türler de yer alır. Seçim yapacağınız zaman stilinize uygun hareket etmeniz ve yüz tipinizi göz önünde bulundurmanız yeterli olacaktır. Böylelikle günün her anında rahat bir biçimde kullanabileceğiniz en özel gözlüklere sahip olabilirsiniz. Özkan Optik’te bulabileceğiniz güneş gözlükleri kadar kaliteli olan seçenekler vardır.

 

Numaralı Gözlük Almak için Ne Yapılmalı?

 

Numaralı gözlük alabilmek için göz doktoruna muayene olmanız gerekir. Muayene sonrasında reçete aldığınız takdirde numaralı gözlük kullanmaya başlayabilirsiniz. Görme bozukluğu olduğunu düşünüyorsanız ilk yapmanız gereken doktora başvurmak olmalıdır. Doktorların teknolojik aletler ve ekipmanlar ile gerçekleştireceği muayene sonrasında gerekli görülürse gözlük almanız için reçete hazırlanır.

 

Numaralı Gözlük Takmak için Kaç Derece Olmalı?

 

Numaralı gözlük takmak için belirlenen derece şartları sağlık şartları yönetmeliğinde belirtilmiştir. Miyop hastaları, miyop ve astigmat göz derecesinin en çok -2.00 olması gerekir. Hipermetrop hastalarında, hipermetrop ve astigmat göz derecesinin en yüksek +1.00 derece olması şartı vardır.

 

Numaralı Gözlük Fiyatları Ne Kadar?

 

Optik gözlük fiyatları seçilecek ürünün tasarım özellikleri ve markasına göre farklılık gösterebilir. Kendi içerisinde çeşitli fiyatlara ayrılan gözlükler farklı bütçelere hitap eder. Optik gözlük fiyatları net bir şekilde verilemeyeceği ve kanunen verilmesi yasak olduğundan dolayı Özkan Optik'in WhatsApp veya iletişim numarasını kullanabilirsiniz. Böylelikle bütçenize uyum sağlayabilecek en özel ve sağlıklı optik gözlükler tercih edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.