Sıralama seçin
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Çocuk Güneş Gözlüğü

Göz sağlığı için önemli olan güneş gözlükleri kendi içerisinde kadın, erkek ve çocuklara özel olarak ayrılır. Güneşin zararlı UV ışınlarının göze gelmesini engelleyebilen gözlükler yetişkinler kadar çocukların da ilgisini çeken aksesuarlardandır. Çocukların güneş gözlüğü kullanması aynı zamanda rengarenk stillerini tamamlayabilmelerine destek verir. Çocuk güneş gözlüğü modelleri günün her anında tercih edilebilir. Erkek güneş gözlükleri ve kadın güneş gözlükleri sunan Özkan Optik güvencesi ile sizler de bu ürünlere erişebilirsiniz.

Çocuklar için Güneş Gözlüğü Modelleri Nelerdir?

Çocukların renkli dünyalarına hitap edebilecek güneş gözlükleri birbirinden farklı renk, çerçeve ve cam seçenekleriyle ön plana çıkıyor. Çocuklar için güneş gözlükleri kendi içerisinde aynı zamanda cinsiyetlere göre ayrılıyor.

 

-   Kız Çocuk Güneş Gözlüğü Modelleri

 

Kız çocukların günün her anında rahat ve şık bir biçimde kullanabileceği modeller arasında spor tasarımların yanı sıra aynı zamanda klasik çeşitler de yer alıyor. Her biri dünyaca ünlü markalar tarafından dizayn edilen kız çocuk için güneş gözlükleri çocukların kullanım kolaylığına erişebilmesi için özel olarak üretiliyor. Çocukların sağlığı düşünülerek tasarlanan modeller arasında dikdörtgen ve oval tasarımlar ilgi görüyor. Kız çocukları için güneş gözlüğü çeşitleri portatif yapılarıyla da dikkat çekiyor.

 

-   Erkek Çocuk Güneş Gözlüğü Modelleri

 

Özkan Optik güvencesi ile sahip olabileceğiniz gözlükler arasında yuvarlak tasarımlı ve koyu renkli olanlar erkek çocukların gözdesi olarak öne çıkıyor. Çocukların sağlığı göz önünde bulundurularak tasarlanan erkek çocuk güneş gözlüğü modelleri aynı zamanda erkek çocukların giyim stiliyle de büyük bir uyumluluk yakalıyor.

 

Çocuk Güneş Gözlüğü Markaları Nelerdir?

Çocuk güneş gözlüğü markaları arasında;

 

-   Lacoste

-   Polaroid Kids

-   Ray-Ban

-   Vogue

 

Dünyanın en popüler isimleri ve orjinal çocuk güneş gözlükleri Özkan Optik güvencesiyle ilgili kategorisinde yer alıyor. Lacoste markasının mavi güneş gözlüğü ve Ray-Ban’in ünlü mor ile pembe güneş gözlükleri en popüler seçeneklerden oluyor. Daha klasik seçimler yapmak isteyenler için füme ve kahverengi çerçevelere sahip olan modeller de tasarlanıyor.

 

Çocuk Güneş Gözlüğü Cam Çeşitleri Neler Var?

Ünlü markaların dizayn ettiği çocuk güneş gözlükleri cam türleri arasında dikdörtgen, damla, yuvarlak ve mavi seçenekler bulunuyor. Geniş kullanım alanına hitap eden cam çeşitleri sağlıklı yapılarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Farklı yaş gruplarına ve giyim tarzlarına hitap edebilen cam türleri günlük kullanım için ideal özelliklerini sunuyor.

 

Güneş gözlüklerinde önemi son derece büyük olan cam türleri aynı zamanda yüz hatlarına göre seçilebiliyor. Bu sayede çocukların kendisini rahat hissedebileceği özel seçenekler öne çıkıyor. Camları tercih edeceğiniz zamanlarda ekstra yüke yol açmaması pratik bir kullanım imkanı için büyük önem taşıyor. Optik gözlükler içerisinde öne çıkan cam özellikleri güneş gözlüklerinde de önemli oluyor.

 

Çocuk Güneş Gözlüğü Cam Renkleri Neler Var?

Füme, kahverengi, pembe, mavi ve yeşil gibi popüler renkler camlar içerisinde öne çıkıyor. Çocukların renkli dünyalarına hitap edebilecek olan cam renkleri sayesinde çocuklarınızın renkli kıyafetlerinizi tamamlayabilmeniz mümkün hale geliyor. Özkan Optik tarafından sunulan çocuk güneş gözlüğü modellerini incelerken çocuğunuzun giyim stilini göz önünde bulundurmanız yeterli oluyor. Böylelikle çocuklar günün her anında kendilerini her zamankinden daha şık ve özel hissediyor. Renk uyumluluğunu elde edebilmek için çocukların kullandığı aksesuar ve takıların renklerini de göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Eğer seçim konusunda zorlanıyorsanız zıt renkleri de tercih edebilirsiniz.

 

Çocuk Güneş Gözlüğü Modelleri Nasıl Seçilmeli?

Çocuk güneş gözlüğü modelleri belirleneceği zaman çocukların yüz hatları ve kıyafetleri göz önünde bulunduruluyor. Yumuşak hatlara sahip olan çocuklar için güneş gözlüğü modelleri arasında oval gözlükler ideal seçeneklerden oluyor. Oval yüz şekillerine göre gözlük seçileceği zaman farklı çerçeve türleri değerlendirilebiliyor.

Yüz hatları daha keskin olan çocuklar için köşeli ve kare ürünler ideal seçeneklerden oluyor. Eğer keskin yapıya sahip olan çocuklar söz konusuysa geniş ve kare yüz şekillerine de uyum sağlayabilen dikdörtgen gözlük modelleri tercih edilebiliyor. Yumuşak ve kıvrımlı çerçeveli modeller de oldukça büyük bir ilgi görüyor. Çene ve alın kısmı uzun, elmacık kemikleri çıkık olan çocuklar yuvarlak, oval, kalın çerçeveli ve büyük camlı olan gözlükleri kullanırken kendilerini daha rahat hissediyor.

Çeneye doğru genişleyen yüz yapılarına sahip çocuklar için üçgen yüz şekline göre de uygun olan kalın ve yarım çerçeveler kullanılıyor. Büyük yüzler için kalın çerçeveli ve uygun büyüklükteki ürünleri tercih edebiliyor. Dikdörtgen şeklinde yüz yapısına sahip çocuklar için gözlük arıyorsanız yuvarlak çerçeveler ve ince saplı gözlükleri deneyebilirsiniz. Böylelikle en iyi çocuk güneş gözlüğü modellerine erişebilmek için doğru adımları atmış olursunuz.

Çocuklar için güneş gözlüğü modeli seçeceğiniz zaman çocuğunuzun genel giyim tarzındaki renkleri ve stili göz önünde bulundurmalısınız. Bu sayede kullanırken büyük keyif alabileceği alternatifleri belirlemiş olursunuz. Eğer klasik giyinmekten hoşlanan çocuklarınız varsa daha koyu renkli cam ve çerçevelere sahip olan modelleri değerlendirebilirsiniz. Spor kıyafetler için açık renk tonlarına sahip çerçeve ve cam renklerini seçebilirsiniz.

 

Çocuklar Kaç Yaşında Güneş Gözlüğü Kullanmalı?

Aşırı küçük yaş grubundaki çocukların burun yapıları tam oturmadığı için gözlüklerin sabit durması zor olabilir. Aynı zamanda bu yaş grubundaki çocuklar gözlük takmaya uyum sağlayamayabilirler. Genel olarak çocuklarda güneş gözlüğü kullanım yaşının 2 ile 3 yaş aralığında olduğu bilinir. Çocukların gözleri 10 yaşına kadar yetişkinlere göre güneşin zararlı ışınlarına karşı daha savunmasızdır. Bu sebeple, çocukların da güneş gözlüğü kullanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Fakat çeşitli göz ile alakalı sağlık sorunları ve özel durumlar için doktor muayenesi gerekebilir. Çocuklara göre güneş gözlüğü seçiminde marka güvencesine de dikkat edilmelidir.

Çocuk Güneş Gözlüğü Fiyatları Nelerdir?

Çocuk güneş gözlüğü fiyatları değişken özellikleriyle öne çıkıyor. Bu değişkenliğe yol açan kriterler arasında en önemli olan ayrıntı marka farklılığı oluyor. Ürün fiyatları markadan markaya göre değişkenlik gösterebiliyor. Özkan Optik’in özel ürün koleksiyonlarında her bütçeye ve ihtiyaca uyum sağlayabilecek alternatifler bulabilmeniz mümkün oluyor. Sizler de çocuğunuz için güvenilir güneş gözlükleri arıyorsanız ünlü markaların ürünlerine Özkan Optik kalitesi ile erişebilirsiniz. Böylelikle uzun yıllar boyunca rahat ve şık bir biçimde kullanılabilecek özel güneş gözlüklerine sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.