Gözlüklerinizi Temizlemenin En İyi Yolları

26 Ağustos 2022
Gözlüklerinizi Temizlemenin En İyi Yolları

Gözlük takıyorsanız, lenslere kir, kum veya yağ bulaşmasının ne kadar rahatsız edici olduğunu fark etmişsinizdir. Ayrıca, bir süredir temizlenmemiş camlarda bakteri üremesi daha olasıdır. Gözleriniz ve burnunuz gibi hassas bir bölgede mikropları beslemek risk oluşturur. Gözlüklerin burun pedleri ve kulak klipsleri, gözlüğün en kirli bölgeleri olarak bulundu.


Gözlüklerinizi hijyenik bir şekilde nasıl temizleyeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin!


Gözlük Camları Nasıl Temizlenir?

 

Tedarik:


* Mikrofiber bez. Gözlüklerinizi çizmeden ve lekelemeden temizlemek için kullanabileceğiniz en güvenli, en etkili araçtır.


* Temizlik çözümü. Cam kaplamalar için güvenli olduğunu belirten polikarbonat camlar ve camlar için yapılmış sprey en iyisidir ancak bulaşık deterjanını losyonsuz da kullanabilirsiniz.

 

Talimatlar:

 

  • 1. Gözlüklerinize mikrop bulaşmasını önlemek için ellerinizi iyice yıkayın.

  • 2. Lensleri çizebilecek toz veya diğer şeylerden kurtulmak için gözlüğünüzün üzerine ılık su akıtın. Bulunduğunuz yerde sert su varsa musluktan akan su yerine damıtılmış su kullanın.

  • 3. Gözlüklerinizi mikrofiber bir bezle silin.

  • 4. Temizleme solüsyonunu gözlüğün her iki tarafına püskürtün. Bulaşık deterjanı kullanıyorsanız, lenslerin her iki tarafına birer damla damlatın ve lens yüzeyine hafifçe ovalayın. Sabun kullanıyorsanız, durulayın.

  • 5. Fazla su damlacıklarını silkeleyerek gözlüğünüzü kurulayın. Çizgilerden ve filigranlardan kaçınmak istiyorsanız, bunları kurutmak için bir gazlı bez kullanın.


Gözlük Çerçeveleri Nasıl Temizlenir?


Çerçevelerde vidalar, yaylar ve menteşeler gibi yüzünüzde ter ve yağlarla kirlenebilen birçok küçük parça bulunur, insanlar bazen gözlük çerçevelerinizi temizlerken bu adımı atlayabilirler. Çerçevenin temizliği kişisel hijyen açısından önemlidir çünkü çerçeve cildinizle sürekli temas halindedir.


Çoğu insan, hatta gözlüğüne iyi bakanlar bile burun pedlerini temizlemeyi ihmal etme eğilimindedir. Bu durum her türlü küçük dermatolojik problemlere yol açabilir.


Talimatlar:

 

  • 1. Çerçeveleri ılık su altında tutun. Losyonsuz el sabunu gibi yumuşak bir sabun kullanın çerçevelerinize tüm yüzeyine parmak uçlarınızı kullanarak uygulayın.

  • 2. Çerçeveleri ılık su altında iyice durulayın.

  • 3. Çerçevelerinizin burun pedlerini ve kulaklıklarını temizlemek için ovma alkollü nemli bir havlu kullanın.


Gözlüklerinize Ne Zarar Verebilir?


Kağıt havlular, giydiğiniz gömleğin kumaşı ve peçeteler lekeli lensler için kolay bir çözüm gibi görünebilir. Bu malzemeler lens yüzeyinde küçük çizikler oluşmasına neden olabilir. Zamanla, lens netliğini kaybeder. Ancak, ilk satın aldığınızda gözlüğünüzle birlikte gelen yumuşak lens bezlerini tedarik etmeniz gerekir.


Tükürük Camlarınızı Temizlemez!


Gözlüklerinizdeki lekelerden kurtulmak için çaresiz olduğunuzda, bardakları ıslatmak için kendi tükürüğünüzü kullanmak iyi bir fikir gibi görünebilir. Bu da iyi bir fikir değil çünkü pencerelerinizi ağzınızdaki mikroplarla kaplıyorsunuz ve bu mikroplar camlarınızda çoğalabiliyor. Pratik açıdan bakıldığında, tükürüğünüz lekeyi daha kötü gösterecektir.


Gözlüklerinizi Ne Zaman Profesyonelce Temizletmelisiniz?


Gözlükçüler ve göz doktorları profesyonel temizlik sunar. Birçok gözlük bayisinde gözlüklerinizi ücretsiz temizlik için satın aldığınız yere iade edebilirsiniz. Ayrıca gözlüklerinizi her düzelttirdiğinizde veya yıllık göz muayenenize gittiğinizde detaylı bir temizlik istemenizde fayda var.


Gözlük Saklamanın En İyi Yolu

 

Gözlüklerinizi herhangi bir koruması olmadan bir seyahat çantasına veya komodinin üzerine atmak, çizikler ve lekeler için bir reçetedir. Gözlüklerinizin uzun süre dayanmasını istiyorsanız, doğru şekilde temizlemek kadar güvenli bir şekilde saklamanız da önemlidir. Hareket halindeyken bunları daima menteşeli, sert bir çantada saklayın. Bu kılıflar çoğu eczanede ve gözlüğünüzü satın aldığınız optik satıcısında bulunur.


Sert bir çantanız yoksa, gözlüklerinizi bavulunuzun, evrak çantanızın veya el çantanızın fermuarlı cebine yerleştirdiğiniz sürece yumuşak cep tarzı bir çanta işinizi görecektir. İdeal olarak, bardakları geceleri bir kutuda saklamanız gerekir. Bardaklarınızı temiz ve sağlam bir tezgâh veya mobilya yüzeyine, bardakları yukarı bakacak şekilde yerleştirebilirsiniz. Tem. Gözlüğünüzün kulaklıklarının her iki tarafını açın ve bir kılıf olmadan gece boyunca doğru şekilde saklamak için baş aşağı yerleştirin.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.