fbpx
Asla Bir Gözlük Yetmez

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Yapılır?

Yüzünüzün boyutunu belirledikten sonra, bir sonraki adım şekli belirlemektir. Aşağıya kategorilerden hangisinin yüzünüze uygun olduğunu belirleyin.

Yuvarlak

Yuvarlak yüz, belirgin eğrilere ve daha az açılara sahiptir. İdeal gözlük, yüzünüzü uzatacak ve daha ince ve daha net görünmesini sağlayacak keskin açılı çizgileri vurgularken kavisli özelliklere sahip olmamalıdır. Dikdörtgen ve kare gözlükler bu yüz grubunun başarısının anahtarıdır.

Kare

Kare şekilli yüzler – genellikle yüz boyunca aynı uzunluk ve genişliğe sahip – geniş bir alın ve güçlü bir çene çizgisi ile karakterize edilir. Bu kategorideki kişiler, daha dengeli bir görünüm için özelliklerinin keskinliğini tamamlamaya yardımcı olacak yuvarlak veya oval şekilli camlara sahip bir çerçeve seçmelidir. Bu yüz için iyi sonuç verebilecek stil örnekleri damla, yuvarlak, oval veya dairesel eğrileri destekleyen çerçeve stilidir.

Oval

Oval yüzler nazikçe yuvarlanmış, oldukça düz özelliklere sahipler ve hemen hemen her renk tonları üzerinde iyi taşırlar. Sadece simetrik özellikleri engelleyen büyük kareler seçmeyin; kaşlardan elmacık kemiklerine kadar yüzünü kaplayan güneş gözlüklerini seçin.

Üçgen

Üçgen şeklindeki yüzler, dar bir çene hattı ve yüzün en geniş kısmı olarak elmacık kemikleri ile karakterize edilir. Oval ve çerçevesiz gözlükler doğru seçim olacaktır. Üçgen yüzler, yumuşak kıvrımlara sahip çerçeveler kullanmalı ve elmacık kemiklerinden daha geniş olmamalıdır.