حدد نوع
مجموع 3202 المنتج المعروض.

Güneş Gözlükleri 

Her mevsim kullanılabilen güneş gözlükleri yalnızca şık tasarımlarıyla değil, aynı zamanda değişik formlardaki çerçeve ve cam seçenekleriyle kombinlerin tamamlayıcıları arasında yer alır. Gözlerinizi güneşin zararlı ışınlarından korumayı hedefleyen güneş gözlüğü çeşitleri barındırdıkları özel filtreleri ile güneşten gelen UV ışınlarını tutarlar. Böylelikle ihtiyaç duyduğunuz her an bir sorun yaşamadan günlük yaşantınıza şık bir şekilde devam edebilirsiniz.

Gözlük modelleri arasında birçok farklı model bulabilmeniz mümkündür. İhtiyaçlarınıza ve yüz tipinize uygun seçebileceğiniz yuvarlak gözlük ve şeffaf gözlük gibi çeşitler vardır. Sürekli gelişen gözlük fiyatları ise değişkendir. Şıklığı ve kaliteyi sizlere sunar. Kullanıcıların güvenilir ürünlere ulaşabilmesini sağlayabilen Özkan Optik ’in optik gözlüklerine erişmek isterseniz e-posta veya WhatsApp yolu ile ulaşabilirsiniz.

 

Orijinal Güneş Gözlük Modelleri Nelerdir?

Orijinal güneş gözlüğü modellerini sunan Özkan Optik, dikdörtgen gözlük ve ince çerçeveli gözlük gibi birbirinden farklı ürünleri sizlere sunar. Aynı zamanda yuvarlak çerçeveli gözlük ve damla güneş gözlüğü gibi ürünler bulabilirsiniz. Her biri farklı kullanım alanına sahip orijinal ürünler stilinizi dilediğiniz şekilde oluşturabilmenizi sağlar. Kategoride bulabileceğiniz modeller:

 

Aynalı Güneş Gözlüğü

Aynalı güneş gözlüğü modelleri arasında siyah güneş gözlüğü çeşitleri vardır. Vintage güneş gözlüğü modelleri arasında da bulabileceğiniz aynalı seçenekler en popüler olanlar arasında yer alır. Spor gözlüğü arayışı içerisinde olanların da sık sık tercih ettiği bu modeller günlük kullanım için ideal seçeneklerdendir. Renkli güneş gözlüğü sevenlere de hitap edebilir. Spor güneş gözlüğü modelleri ile yeni bir güne yeni stiliniz ile hazırlanabilirsiniz. Oval güneş gözlüğü çeşitlerini birbirinden farklı kombinlerinizde değerlendirebilirsiniz. Böylelikle tarz güneş gözlükleri ile kendinizi yansıtabilmenin ayrıcalığını elde edebilirsiniz.

 

Polarize Güneş Gözlüğü

Polarize güneş gözlüğü modelleri moda dünyasında önemli bir yere sahiptir. Göz sağlığınızı koruyabilen polaroid gözlükler şıklığınızı tamamlayabilmenize destek verir.

 

Degrade Güneş Gözlüğü

Degrade gözlük modelleri Özkan Optik’in ürün koleksiyonlarında bulabileceğiniz değerli alternatiflerdendir. İnsan sağlığı için zararlı olabilecek herhangi bir madde içermeden tasarlanır ve sizlere sunulur. Sizler de aradığınız özel degrade güneş gözlükleri için Özkan Optik’te yer alan birbirinden farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Moda güneş gözlükleri arasındaki modeller ile stilinizi zenginleştirebilirsiniz.

 

​​Güneş Gözlüğü Ne Zaman Takılır? 

UV ışınlarının mevcut olduğu her an güneş gözlüğü takılabilir. Güneş gözlüğü kullanmanın herhangi bir mevsimi yoktur. Yaz ve kış aylarında güneş gözlüğü takabilirsiniz. Böylelikle göz sağlığınızı güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma altına almak için iyi bir önlem almış olursunuz. Fakat gözünüzde ciddi bir rahatsızlık söz konusuysa güneş gözlüğü seçimi ve kullanımı konusunda uzman doktorunuza danışmanız gerekir. Aksi takdirde göz sağlığınız riske girebilir.

 

Güneş Gözlüğü Markaları Neler?

Özkan Optik güvencesi ile sahip olabileceğiniz dünyaca ünlü markalar arasında Prada, Liberty Sport, Maxmara, Marc Jacobs, Moschino, Oliver Paul & Joe, Polaroid, Lacoste, Ray-Ban, Rudy, Tommy Hilfiger, Victoria Beckham, Vogue, Valentino, Dolce & Gabbana, Balenciaga Carrera, Christian Dior ve daha pek çok farklı seçeneği görebilirsiniz. Kadın güneş gözlükleri ve erkek güneş gözlükleri için farklı ürünler sunan markalara erişebilirsiniz. Orjinal güneş gözlüğü markaları için Özkan Optik’i inceleyebilirsiniz.

 

Güneş Gözlüğü Takmak Faydalı mı?

Güneş gözlüğü kullanmanız güneşin zararlı ışınlarından korunmanızı sağlarken aynı zamanda iklimsel damlacık keratopati gibi rahatsızlıkların önüne geçilmesine destek verir. Pterjium, maküler dejenerasyon gibi hastalıkların oluşmaması için yardımcı olan güneş gözlükleri katarakt oluşumu riskinin azalmasına da destek verir. 

Gözünüzde normalde şeffaf olan lensin bulanıklaşması olarak nitelendirilen katarakt rahatsızlığında ciddi problemler ortaya çıkabilir. Bu rahatsızlığı yaşayan kişilerin genelinin UV ışınlarına maruz kalması durumunda hastalıkları kötüleşebilir. Güneş gözlüğü kullanılması katarakt oluşumunu önleyebilmek için destekleyici bir girişimdir.

Kronik UV ışınlarına maruz kalma konjonktivanın skuamöz hücreli karsinomasının zarar görmesine sebep olabilir. Göz içerisindeki melanom ve göz kapağındaki cilt kanserleri gibi bazı kanser türlerinin engellenebilmesi adına güneş gözlüğü kullanılması tavsiye edilir. İklimsel damlacık keratopatide korneanın bulanıklaşması ve görmeyi engellemesi söz konusudur. UV ışınlarının da sebep olabileceği bu rahatsızlık için alınabilecek en iyi önlem güneş gözlüğü kullanmaktır.

Güneş gözlüklerinin UV korumalı olanları seçildiği zaman güneşin zararlı ışınlarına karşı önlem alınır. UV indeksinin üç veya daha üzerinde olduğu gün boyunca açık havada güneş gözlüğünün takılması önemlidir. UV radyasyonuna maruz kalmanız göz sağlığınızı tehlikeye atabilir. UV ışınları aynı zamanda sabah 10 ile akşam 2 arasında en belirgin şekilde ortaya çıkar. Bu saatlerde gölgede kalınması ya da güneş gözlüğü ile hareket edilmesi tavsiye edilir. Çocuk güneş gözlükleri için değerler değişkenlik gösterebilir.

 

 

Güneş Gözlüğü Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Güneş gözlüğü seçimini yaparken gözlük modeli, boyutları ve yüz şekli göz önünde bulundurulmalıdır.
 • İyi ve kaliteli bir güneş gözlüğünde cam kısımlarının ultraviyole ışınlarını filtrelemesi bir hayli önemlidir.
 • Satın alacağınız güneş gözlüğünün cam renginin koyuluğu ve açıklığından ziyade UV ışınlarını engelleyip engellemediği test edilmelidir.
 • Doğru güneş gözlüğü seçileceği zaman camın özellikleriyle beraber görünümüne bakılabilir.
 • Her yüz tipine göre alternatifler bulunabilmesi mümkündür.
 • Unisex güneş gözlükleri içerisinde cinsiyetten bağımsız seçenekler bulunabilir.
 •  Güneş gözlüklerinin kendi içerisinde özel boyutları vardır. Farklı çerçeve boyutları aynı zamanda farklı kullanım alanlarını da ortaya çıkarır.
 • Güneş gözlüklerindeki cam özellikleri gibi çerçeve özellikleri de mevcuttur.
 • Çerçeve genişliği, köprü uzunluğu ve sağ uzunluğu gibi yüz tipinize göre belirlenmesi gereken özel parametreler söz konusudur.
 • Çerçeve detaylarını göz önünde bulundurmadan seçeceğiniz gözlüklerden dolayı çeşitli problemler yaşayabilirsiniz. Bu sebeple, yeni bir güneş gözlüğü seçerken yüz şekliniz ile gözlüğün boyutlarını göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir.
 • Yeni güneş gözlüğü tercihinde yüz hatlarınıza göre seçim yaparken, gözlüğün yüzünüze büyük veya küçük olmaması gerekir. Yüz hatlarınıza rahat bir şekilde oturabilecek ideal bir gözlük modeli seçilmelidir.
 • Güneş gözlüğünün burnunuza oturuş durumu, yanaklarınıza değmemesi ve kaş hizasında olması dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alır. Erkek güneş gözlükleri ve kadın güneş gözlükleri için bu detay asla atlanmamalıdır.
 • Yüz tipleri arasında oval, kalp, kare ve yuvarlak gibi detaylar öne çıkabilir:
 • Oval bir yüze sahip olduğunuzu düşünüyorsanız diğer yüz tiplerine göre güneş gözlüğü seçiminde avantajlı olabilirsiniz. Oval yüzler için hemen her güneş gözlüğü modeli uygun olabilir.
 • Damla, oval ve köşeli gibi tasarımları zevkinize göre seçebilirsiniz.
 • Kalp şeklindeki yüz türlerinde alın daha geniş ve çene hattı dar olur. Bu yüz tiplerine çerçevesiz olan modeller yakışabilir.
 • Oval, çekik veya köşeli olan çerçeveler de uygun olabilir. Kare yüz tipine sahipseniz sizler için en ideal tercih kalın çerçeveli oval veya çekik modeller olacaktır.
 • Kare yüz şeklinde hatlar daha keskin olacağı için köşeli ve dikdörtgen formdaki modellerden uzak durmanız tavsiye edilir.
 • Yuvarlak yüzlerde ise köşeli, kedi gözü, kare ya da dikdörtgen olan modeller kullanılabilir. Seçimlerinizi yaparken bu detaylara dikkat etmeniz daha doğru tercihlerde bulunabilmenize katkı sağlar.

Güneş Gözlüğü Nasıl Takılır?

Güneş gözlüğünün gövde kısımlarının her iki yandan bakıldığı zaman yanağa doğru olan eğimi eşit olmalıdır. Güneş gözlüklerinin yanaklara değmesi rahatsızlık hissine yol açabilir. Sapın en uç kısımları ise kulak arkasına ve kafa derisine yüksek basınç uygulamamalıdır.

  

Güneş Gözlüğü Ömrü Ne Kadar? 

Güneş gözlükleri uzun ömürlü gözlük türleri arasındadır. Cam değiştirmek için tek sebep her zaman kırılmalar olmayabilir. Çizilmeler de cam değişikliği için önemlidir. Sert yüzeylere gözlüğünüzü koymanız, cebinizde ya da çantanızda kılıfsız taşımanız kullanım ömrünü olumsuz yönde etkileyebilecek ayrıntılardandır. Ayrıca kullanıma bağlı olarak pullanmalar meydana geliyorsa güneş gözlüğünüzü değiştirmeniz gerekebilir. Kaliteli güneş gözlüğü modelleri uzun süreli kullanım için tercih edilmelidir. Optik gözlükler ile güneş gözlüğü ömrü birbirinden farklı olabilir.

 

Güneş Gözlüğü Fiyatları Nelerdir?

Güneş gözlüğü fiyatları marka ve modele göre değişebilir. Özkan Optik güvencesi ile sahip olabileceğiniz güneş gözlükleri arasında farklı bütçelere hitap edebilecek en özel seçenekler yer alır. Sizler de bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun güneş gözlükleri için Özkan Optik’i tercih edebilirsiniz.

 

 

 

Prepared by  T-Soft E-Commerce.