fbpx
Asla Bir Gözlük Yetmez

FLAIR WEAR

Almanya’nın önemli optik gözlük çerçeve üreticilerinden olan Flair Wear, Almanların disiplin, kalite ve güvenirliğini üretmiş olduğu çerçevelere yansıtarak, 80 yıldan uzun bir süredir, 50’den fazla ülke için, mükemmeliyetçi bir yaklaşım ile kendine has tasarımlara sahip çerçeveler üretmektedir.

Fabrika, Almanya’da Kuzey Ren Westfalya Eyaletinde Oelde kasabasında bulunmaktadır. 120‘den fazla çalışanı ile optik sektöründe en son teknoloji ve yenilikçi bir anlayış ile  “made-in Germany” patentli gözlükleri büyük bir özveri ve tutku ile üretmektedir.

Markanın güncel koleksiyonları dünyanın önde gelen fuar organizasyonlarında görücüye çıkmaktadır.

Firmanın yalnızca optik gözlük çerçevesi üretmesinden dolayı, optik camların en fonksiyonel şekilde taşınabilmesi için, yine ergonomik olarak tasarlanıp üretilmesi, kullanılan camlara verilen şekillere yönelik, farklı montaj sistemi, Flair Wear çerçevelerini diğer moda markalarından ayıran en önemli özelliklerindendir.

Tamamı Almanya ‘da üretilen çerçevelerde kullanılan titanyum, berilyum, bakır, paslanmaz çelik vb. materyaller sayesinde antialerjik, hafif ve esnek olduğu kadar sağlam bir yapıya sahiptir. Zarif, modern çizgiler taşıyan her rengin ve modelin bulunduğu geniş ürün yelpazesi ile her yaştan hanım ve beylerin yüzüne, zevkine uygun olarak, pırlanta, altın, rodyum, Swarovski taşlar, tropik ağaçlar, buffalo boynuzu vs. gibi dekorlarla zenginleştirilerek,  tüketicinin beğenisine sunulmaktadır.

Satış öncesi ve sonrası verilen hizmet ve servis garantisi ile rahatlığı ön plana çıkararak kullanıcıların isteklerine cevap veren markayı, tercih edenler arasında siyaset, bürokrasi, iş, spor ve sanat dünyasından birçok isim yer almaktadır.

FLAIR 6 ANA MODEL BAŞLIĞI ALTINDA TOPLANMAKTADIR

1-PURE

2-KLASİK

3-YING&YANG

4-COUTRE

5-ART COUTRE

6-GOLD DECOR

PURE

Pure modeller hepimizin bildiği gibi misina ile montajı yapılan modellerin en basit olan grubunun adıdır. Bu montajlama sistemi uluslararası bir patente sahiptir. Buradaki amaç en konforlu, en hafif ve en esnek çerçevenin kullanımını sağlamaktadır. Pure modeller de kendi içinde pure ve pure-2 olarak sınıflandırılmaktadır.

KLASİK

FLAIR Wear ’in klasik modelleri, modernliği sadelik ile birleştirerek ürettiği model grubunun adıdır. Her dönem için güncelliğini korumakta, elegan ve moderniteyi bünyesinde barındırmaktadır.

YING&YANG

Bu grup çerçeveler misina bağlantılı ve sizlerin de yakından bildiği gibi çentikli dediğimiz modelleri bünyesinde barındırır. Bunlar oval, kare ve üçgen çentikli olduğu gibi çentiksiz olarak ta üretilmektedir.

COUTURE

Bu grup modeller şıklığı ve ekstravagancılığı bünyesinde tutar. Sapların yüzeyinde muhakkak işleme vardır ve değerli metaller barındırmaktadır. Taşlarla süslendirilmektedir. Ağırlıkla kadın modellerini içerir.

ART COUTURE

Art Couture modeller metalde yaratıcılık ve tasarımı bünyesinde barındırır. Çerçevenin şablonu, materyallerin değeri ve kusursuz el işçiliği bu grubu ayrıcalıklı kılmaktadır. Bu gruptaki çerçevelerde 24 ayar altın kaplama ya da beyaz metallerde rodyum kaplama bulunmaktadır. Swarovski gibi değerli taşlarla dekore edilmektedir.

GOLD DECOR

Bu grup çerçeveler FLAIR’in en değerli grubunu oluşturmaktadır. Artistik, sıra dışı ve çok değerli özelliklere sahiptir. 18 ayar altından yapılmış dekorlar saplarda kullanılmaktadır. Pırlanta ile parlatılan sapın üzerindeki altın dekorlar ışığı tuttuğu zaman pırlanta gibi ışık saçmaktadır. Bu modeller aynı zamanda değerli taşlar ve pırlantalar ile de süslenmektedir.